Το πρόγραμμα αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών και Νέων Γυναικών το οποίο έχει προγραμματισθεί να διεξαχθεί, αντιστοίχως, στις πόλεις Alphen aan den Rijn και The Hague, της Ολλανδίας, 10 με 18 Σεπτεμβρίου 2016:
Οι εμαφανιζόμενες ώρες είναι τοπικές Ολλανδίας:
ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ = ΩΡΑ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ + 1 ΩΡΑ
Live streaming
Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών (1997+)
11 Σεπ 2016
08.30 Σερβία - Γερμανία 15-3
10.15 Ουγγαρία -Μάλτα 22-5
12.00 Ιταλία - Τουρκία 20-5
13.45 Ισπανία - Ρουμανία 20-4
15.30 Ρωσία - Αζερμπαϊτζάν 31-2
17.15 ΕΛΛΑΔΑ - Μαυροβούνιο 12-10 Φύλλο Αγώνα
19.15 Ολλανδία - Σλοβακία 9-5
21.00 Κροατία - Γεωργία 13-6
12 Σεπ 2016
08.30 Μάλτα - Μαυροβούνιο 6-19
10.15 Τουρκία - Γερμανία 7-15
12.00 Σλοβακία - Ρουμανία 10-11
13.45 Κροατία - Ρωσία 12-13
15.30 Αζερμπαϊτζάν - Γεωργία 3-26
17.15 ΕΛΛΑΔΑ - Ουγγαρία 8-10 Φύλλο Αγώνα
19.00 Σερβία - Ιταλία 12-3
20.45 Ισπανία - Ολλανδία 17-3
13 Σεπ 2016
08.30 Ρωσία - Γεωργία 16-11
10.15 ΕΛΛΑΔΑ - Μάλτα 20-7 Φύλλο Αγώνα
12.00 Κροατία - Αζερμπαϊτζάν 15-1
13.45 Σερβία - Τουρκία 19-2
15.30 Ισπανία - Σλοβακία 20-3
17.15 Ιταλία - Γερμανία 18-10
19.00 Ουγγαρία - Μαυροβούνιο 10-7
20.45 Ολλανδία - Ρουμανία 10-10
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ | Β΄ ΟΜΙΛΟΣ | Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ | Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ |
1. ΣΕΡΒΙΑ | 1. ΡΩΣΙΑ | 1. ΙΣΠΑΝΙΑ | 1. ΟΥΓΓΑΡΙΑ |
2. ΙΤΑΛΙΑ | 2. ΚΡΟΑΤΙΑ | 2. ΟΛΑΝΔΙΑ | 2. ΕΛΛΑΔΑ |
3. ΓΕΡΜΑΝΙΑ | 3. ΓΕΩΡΓΙΑ | 3. ΡΟΥΜΑΝΙΑ | 3. ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ |
4.ΤΟΥΡΚΙΑ | 4. ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ | 4. ΣΛΟΒΑΚΙΑ | 4. ΜΑΛΤΑ |
14 Σεπ 2016
RM1 12.00 4A - 4C Τουρκία - Σλοβακία 9-7
RM2 13.45 4B - 4D Αζερμπαϊτζάν - Μάλτα 5-9
RM3 15.30 2A - 3C Ιταλία - Ρουμανία 16-6
RM4 17.15 2C - 3A Ολλανδία - Γερμανία 10-6
RM5 19.00 2B - 3D Κροατία - Μαυροβούνιο 7-5
RM6 20.45 2D - 3B ΕΛΛΑΔΑ - Γεωργία 10-5
15 Σεπ 2016
QF1 12.00 LMR3 - LMR5 Ρουμανία - Μαυροβούνιο 7-13
QF2 13.45 LMR4 - LMR6 Γερμανία - Γεωργία 8-15
QF3 15.30 WMR3 - 1D Ιταλία - Ουγγαρία 13-10
QF4 17.15 WMR4 - 1B Ολλανδία - Ρωσία 8-11
QF5 19.00 WMR5 - 1C Κροατία - Ισπανία 3-12
QF6 20.45 WMR6 - 1A ΕΛΛΑΔΑ - Σερβία 10-12 Φύλλο Αγώνα
16 Σεπ 2016
Θέσεις 15-16: 12.00 LRM1 - LRM2 Σλοβακία - Αζερμπαϊτζάν 13-9
Θέσεις 13-14: 14.00 WRM1 - WRM2 Τουρκία - Μάλτα 11-8
Θέσεις 11-12: 16.00 LQF1 - LQF2 Ρουμανία - Γερμανία 8-14
Θέσεις 09-10: 18.00 WQF1 - WQF2 Μαυροβούνιο - Γεωργία 17-6
17 Σεπ 2016
SF1 12.00 LQF3 - LQF5 Ουγγαρία - Κροατία 12-13
SF2 14.00 LQF4 - LQF6 Ολλανδία - ΕΛΛΑΔΑ 5-11 Φύλλο Αγώνα
SF3 16.00 WQF3 - WQF5 Ιταλία - Ισπανία 12-10
SF4 18.00 WQF4 - WQF6 Ρωσία - Σερβία 7-9
18 Σεπ 2016
Θέσεις 7-8: 13.00 LSF1 - LSF2 Ουγγαρία - Ολλανδία 17-15
Θέσεις 5-6: 15.00 WLSF1 - WLSF2 Κροατία - ΕΛΛΑΔΑ 6-10 Φύλλο Αγώνα
Θέσεις 3-4: 17.00 LSF3 - LSF4 Ισπανία - Ρωσία 12-6
Θέσεις 1-2: 19.00 WLSF3 -WLSF4 Ιταλία - Σερβία 9-12
Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών (1997+)
10 Σεπ 2016
14.00 Γαλλία - Ουκρανία 14-9
15.30 Ουγγαρία - Κροατία 22-3
18.15 Ολλανδία - Ρουμανία 34-2
19.45 Ισπανία - Σερβία 16-6
11 Σεπ 2016
12.00 ΕΛΛΑΔΑ - Ισραήλ 19-4 Φύλλο Αγώνα
13.30 Γερμανία - Τουρκία 15-7
15.00 Κροατία - Γαλλία 10-6
16.30 Ρωσία - Ουγγαρία 16-9
18.00 Ιταλία - Μεγάλη Βρετανία 14-5
19.30 Σλοβακία - Βουλγαρία 24-10
12 Σεπ 2016
12.00 Ουκρανία - Κροατία 4-13
13.30 Γαλλία - Ρωσία 4-31
15.00 Βουλγαρία - Μεγάλη Βρετανία 6-27
16.30 Ιταλία - Σλοβακία 23-4
18.00 Ρουμανία - Σερβία 5-12
19.30 Ισπανία - Ολλανδία 9-11
13 Σεπ 2016
12.00 Τουρκία - Ισραήλ 8-9
13.30 ΕΛΛΑΔΑ - Γερμανία 18-3 Φύλλο Αγώνα
15.00 Ρωσία - Ουκρανία 32-3
16.30 Ουγγαρία - Γαλλία 19-4
18.00 Ισπανία - Ρουμανία 27-3
19.30 Ολανδία - Σερβία 20-6
14 Σεπ 2016
12.00 Σλοβακία - Μεγάλη Βρετανία 6-7
13.30 Ιταλία - Βουλγαρία 28-4
15.00 Γερμανία - Ισραήλ 9-8
16.30 ΕΛΛΑΔΑ - Τουρκία 29-3 Φύλλο Αγώνα
18.00 Ουκρανία - Ουγγαρία 2-22
19.30 Ρωσία - Κροατία 30-6
15 Σεπ 2016
RM1 12.00 4A - 4C Βουλγαρία - Ρουμανία 10-19
RM2 13.30 4B - 4D Γαλλία - Τουρκία 9-4
RM3 15.00 2A - 3C Μεγάλη Βρετανία - Σερβία 7-12
RM4 16.30 2C - 3A Ισπανία - Σλοβακία 18-4
RM5 18.00 2B - 3B Ουγγαρία - Ισραήλ 22-6
RM6 19.30 2D - 3A Γερμανία - Κροατία 11-4
16 Σεπ 2016
Θέσεις 15-16: 08.30 LRM1 - LRM2 Βουλγαρία - Τουρκία 6-15
Θέσεις 13-14: 10.00 WRM1 - WRM2 Ρουμανία - Γαλλία 6-13
QF1 11.30 LRM3 - LRM5 Μεγάλη Βρετανία - Ισραήλ 12-7
QF2 13.00 LRM4 - LRM6 Σλοβακία - Κροατία 10-13
QF3 14.30 WRM3 - 1D Σερβία - ΕΛΛΑΔΑ 5-24
QF4 16.00 WRM4 - 1B Ισπανία - Ρωσία 15-13
QF5 17.30 WRM6 - 1A Γερμανία - Ιταλία 7-22
QF6 19.00 WRM5 - 1C Ουγγαρία - Ολλανδία 5-7
17 Σεπ 2016
Θέσεις 11-12 11.30: LQF1 - LQF2 Ισραήλ - Σλοβακία 11-13
Θέσεις 09-10 13.00: WQF1 - WQF2 Μεγάλη Βρετανία - Κροατία 7-5
SF1 14.30 LQF3 - LQF5 Σερβία - Ουγγαρία 8-13
SF2 16.00 LQF4 - LQF6 Ρωσία - Γερμανία 17-1
SF3 17.30 WFQ3 - WFQ5 ΕΛΛΑΔΑ - Ολλανδία 5-7 Φύλλο Αγώνα
SF4 19.00 WFQ4 - WFQ6 Ισπανία - Ιταλία 9-8
18 Σεπ 2016
10.00 Θέσεις 7-8: LSF1 - LSF2 Σερβία - Γερμανία 6-8
11.30 Θέσεις 5-6: WSF1 - WSF2 Ουγγαρία - Ρωσία 10-11
13.00 Θέσεις 3-4: LSF3 - LSF4 ΕΛΛΑΔΑ - Ιταλία 10-9 Φύλλο Αγώνα
15.00 Θέσεις 1-2: WSF3 - WSF4 Ολλανδία - Ισπανία 9-7
ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
Μανώλης Ζερδεβάς, Δημήτρης Κουρούβανης (τερματοφύλακες), Νίκος Γαρδίκας, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Κώστας Γκιουβέτσης, Δημήτρης Νικολαϊδης, Γρηγόρης Γιαννόπουλος, Νίκος Δελαγραμμάτικας, Μανώλης Τσαχειλίδης, Ιορδάνης Μασμανίδης, Παύλος Μουρατίδης, Γρηγόρης Καπετανάκης, Μανώλης Λιαπάκης.
Oμοσπονδιακός τεχνικός Θόδωρος Χατζηθεοδώρου
Συνεργάτης Νίκος Καραμάνης
Φυσικοθεραπευτής Κώστας Αποστολόπουλος
Αρχηγός αποστολής είναι ο εκ των Αντιπροέδρων της ΚΟΕ, Δημήτρης Γρυπάρης.
ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Ιωάννα Σταματοπούλου, Ελένη Σωτηρέλη (τερματοφύλακες), Ελευθερία Πλευρίτου, Βασιλική Πλευρίτου, Νικολέτα Ελευθεριάδου, Μαρία Πάτρα, Ελένη Ξενάκη, Ελισάβετ Πρωτοπαπά, Ιωάννα Χυδηριώτη, Άνθια Παπαναστασίου, Ιφιγένεια Μαυρωτά, Ελένη Ελληνιάδη, Μαρία Ελένη Σελετοπούλου.
Ομοσπονδιακός τεχνικός Στέφανος Λέανδρος
Συνεργάτης Άγγελος Γαρελίδης
Φυσικοθεραπεύτρια Έφη Βούλγαρη
Αρχηγός αποστολής το μέλος του Δ.Σ και έφορος Βασιλική Αρβανιτοπούλου.
Διεθνείς διαιτητές Νίκος Μπουδραμής και Σπύρος Αχλαδιώτης
Πηγές: ejcwaterpolo2016, KOE
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου