Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα ΔΙΕΘΝΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων
Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα ΔΙΕΘΝΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων
29/8/13
Τουρνουά Εθνικής Εφήβων - Βικέλας Καπ
Στο πλαίσιο της προετοιμασίας της Εθνικής Εφήβων (γεν.1996+) για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2013, το οποίο θα διεξαχθεί στη Μάλτα το διάστημα 8 με 15 Σεπτεμβρίου 2013, η ομάδα μας θα συμμετέχει στο τουρνουά Βικέλας Καπ στη Σύρο.
Οι παίκτες που έχει επιλέξει ο ομοσπονδιακός τεχνικός Περικλής Δαμάσκος είναι:
Ετικέτες
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ,
ΔΙΕΘΝΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ,
ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ,
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ,
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
16/8/13
Εθνική Ομάδα Παίδων (γεν. 1998+) _Τουρνουά Darko Cukic
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
ΧΑΛΚΙΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΣΤΟ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
------------------
Η Εθνική ομάδα Παίδων συμμετέχει στο τουρνουά ΄΄VII Memorial Darko Cukic΄΄ στο Βελιγράδη της Σερβίας, το οποίο διεξάγεται από την Τετάρτη 14 Αυγούστου έως την Κυριακή 18 Αυγούστου 2013.
Την ομάδα αποτελούν 15 συνολικά παίκτες, οι οποίοι είναι οι
4/7/13
COMEN CUP _ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ_ ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
Δείτε τα αποτελέσματα της Εθνικής Εφήβων (γεν. 1996+) στην Όστια της Ιταλίας.
ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΘΕΣΗ
|
ΟΜΑΔΑ
|
ΓΚΟΛ
|
ΔΙΑΦ.
|
ΒΑΘΜΟΙ
| |||||
1
|
Montenegro
|
97 - 42
|
55
|
15
| |||||
2
|
Italy
|
90 - 35
|
55
|
15
| |||||
3
|
Serbia
|
103 -38
|
65
| 15 | |||||
4
|
Ελλάδα
|
66 -59
|
7
|
9
| |||||
5
|
Georgia
|
58 -81
|
-23
|
6
| |||||
6
|
Malta
|
38 -93
|
-55
|
3
| |||||
7
|
Κύπρος
|
27 - 131
|
-104
|
0
|
Στην συνέχεια δείτε όλα τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα:
2/7/13
ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΦΗΒΩΝ
Η Eθνική Oμάδα Yδατοσφαίρισης Eφήβων(1996+) αναχωρεί την Τετάρτη 3 Ιουλίου 2013 για την Όστια της Ιταλίας προκειμένου να λάβει μέρος στο Μεσογειακό Κύπελλο (4 - 7 Ιουλίου 2013) όπου θα συμμετέχουν συνολικά 8 ομάδες:
Ελλάδα
Σερβία
Ιταλία
Μαυροβούνιο
Κύπρος
Μάλτα
Αίγυπτος
Γεωργία
Οι 13 πολίστες που επέλεξε ο ομοσπονδιακός προπονητής Περικλής Δαμάσκος είναι:
28/6/13
Samartzidis Cup 2013
Στους αγώνες του
τουρνουά "Samartzidis Cup 2013" στην πισίνα του Τ.Ε.Ι.Λαμίας είχαμε τα ακόλουθα αποτελέσματα:
Παρασκευή , 28 Ιουνίου
10.00: Ουγγαρία-Μαυροβούνιο 8-6
11.30: Σερβία-Ελλάδα 9-6
19.30: Ουγγαρία-Σερβία 10 - 8
21.00: Ελλάδα-Ιταλία 8 - 11
Σάββατο 29 Ιουνίου
10.00: Ιταλία – Ουγγαρία 6 - 4
11.30: Μαυροβούνιο – Σερβία 6 - 4
19.30: Ιταλία – Μαυροβούνιο 10-10
21.00: Ελλάδα – Ουγγαρία 10 - 8
Κυριακή 30 Ιουνίου
08.45: Σερβία – Ιταλία 10 -5
10.15: Ελλάδα - Μαυροβούνιο 6 - 6
Τελική Βαθμολογία
ΙΤΑΛΙΑ 7 (32-32)
ΟΥΓΓΑΡΙΑ 6 (36-36)
ΣΕΡΒΙΑ 6 (21-27)
ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ 5 (28-28)
ΕΛΛΑΔΑ 4 (18-19)
Παρασκευή , 28 Ιουνίου
10.00: Ουγγαρία-Μαυροβούνιο 8-6
11.30: Σερβία-Ελλάδα 9-6
19.30: Ουγγαρία-Σερβία 10 - 8
21.00: Ελλάδα-Ιταλία 8 - 11
Σάββατο 29 Ιουνίου
10.00: Ιταλία – Ουγγαρία 6 - 4
11.30: Μαυροβούνιο – Σερβία 6 - 4
19.30: Ιταλία – Μαυροβούνιο 10-10
21.00: Ελλάδα – Ουγγαρία 10 - 8
Κυριακή 30 Ιουνίου
08.45: Σερβία – Ιταλία 10 -5
10.15: Ελλάδα - Μαυροβούνιο 6 - 6
Τελική Βαθμολογία
ΙΤΑΛΙΑ 7 (32-32)
ΟΥΓΓΑΡΙΑ 6 (36-36)
ΣΕΡΒΙΑ 6 (21-27)
ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ 5 (28-28)
ΕΛΛΑΔΑ 4 (18-19)
1/6/13
ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Μετά την ολοκλήρωση της κλήρωσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης
Εφήβων (1996+) και Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Νεανίδων (1996+) έχουμε τους ακόλουθους Ομίλους:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Κροατία
Σερβία
Ρωσία
Λευκορωσία
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Ισπανία
Μάλτα
Γαλλία
Τουρκία
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Ελλάδα
Ρουμανία
Μαυροβούνιο
Ουκρανία
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Ιταλία
Ουγγαρία
Γεωργία
Γερμανία
Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων (Κωνσταντινούπολη 1-8/9/2013) - Η Εθνική μας στον Γ΄ Όμιλο:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Ουγγαρία
Ολλανδία
Μ. Βρετανία
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Ρωσία
Τουρκία
Γαλλία
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Ελλάδα
Ιταλία
Σερβία
Σλοβακία
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Ισπανία
Τσεχία
Γερμανία
Ουκρανία
28/4/13
Με μια ματιά _ Κυριακή 28 Απριλίου 2013
Champions Cup Γυναικών
Η ομάδα της Σαμπαντέλ ανακηρύχθηκε πρωταθλήτρια Ευρώπης στην υδατοσφαίριση γυναικών νικώντας την αντίστοιχη της Κίνεφ Κίρισι με 13 -11.
Την τρίτη θέση κατέκτησε η ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης η οποία νίκησε στον μικρό τελικό την ομάδα του Έγκερ με σκορ 13 - 10.
Α2 Ανδρών
Τα αποτελέσματα του Α΄ Γύρου της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος:
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
ΝΟ Καλαμακίου - Νηρέας Γέρακα 8-11
Α2 Ανδρών
Τα αποτελέσματα του Α΄ Γύρου της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος:
Τα αποτελέσματα του Α΄ Γύρου της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος:
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
ΝΟ Καλαμακίου - Νηρέας Γέρακα 8-11
27/4/13
31/3/13
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΡΩΜΗΣ (2000+)
ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (2000+) ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΗΣ ΡΩΜΗΣ
΄΄ TORNEO INTERNAZIONALE DI PALLANUOTO GIOVANI CAMPIONI΄΄
ΜΕ ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ 11 - 7 ΕΠΙ ΤΗΣ SAN MAURO ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΑΠΟΛΙ.
1. Α. Ο. Παλαιού Φαλήρου
2. San Mauro Napoli
3. Zero9 Rome
4. RN Arechi Salerno
5. Roma Nomentano
6. Ν. Ο. Πατρών
7. Anzio N e PN
8. Roma Vis Nova
9. RN Savona
10. SNC Civitavecchia
THN OMAΔΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΑΝ ΟΙ ΚΑΤΩΘΙ ΠΑΙΚΤΕΣ:
Αθανασάκος Σταύρος
Γραμματικός Αχιλλέας
Γωνιωτάκης Άγγελος
Κατσαγούνος Γιώργος
Κλαψιανός Δημήτρης
Κόρδιτς Θοδωρής
Κούκιας Δημήτρης
Κουρκόρ Γιώργος
Παπαδόπουλος Μιχάλης
Παπανικολάου Νίκος
Περράκης Γιώργος
Ρεστάνης Παναγιώτης
Τρούλης Ζαχαρίας
Φιρφιλώνης Ανδρέας
Χαϊδόπουλος Άγγελος
Χαϊδόπουλος Σωτήρης
ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: Γιώργος Σκανδάλης και Μιχάλης Παπαναστασίου
ΕΦΟΡΟΣ: Άγγελος Μοσχοβέλης.
10/3/13
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΣΤΗ ΡΩΜΗ ΗΛΙΚΙΕΣ 2000+
Η ομάδες υδατοσφαίρισης (ηλικίες 2000+, η περσινή μίνι παίδων για εμάς) του Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου και του Ν.Ο. Πάτρας θα συμμετέχουν στο διεθνές τουρνουά TORNEO INTERNAZIONALE DI PASQUA U13 “GIOVANI CAMPIONI” το οποίο θα διεξαχθεί στην Ρώμη στις 30 και 31 Μαρτίου 2013.
Στο τουρνουά θα λάβουν μέρος οι ακόλουθες ομάδες
Στο τουρνουά θα λάβουν μέρος οι ακόλουθες ομάδες
- ANZIO
- NOMENTANO(RM)
- ARECHI SALERNO
- PALAIO FALIRO(GRE)
- ROMA VIS NOVA
- SAN MAURO NUOTO (NA)
- SAVONA
- PATRASSO(GRE)
- ZERO 9 (RM)
- CIVITAVECCHIA
Εγγραφή σε:
Αναρτήσεις (Atom)